Emaillerinizin %100 inboxa düşmesini ister misiniz?

Email pazarlama yaparken, mail’lerinizin müşterilerinizin ‘’gelen kutusuna’’ düşmesini istediğinizi biliyoruz. Bununla birlikte, eposta’larınızın teslim edilebilirliği (deliverability), gönderen olarak güvenilirliğinize bağlı.

Return Path Sertifikası İle Artık Tüm Emailleriniz Gelen Kutusunda

E-mail pazarlama yaparken, mail’lerinizin müşterilerinizin ‘’gelen kutusuna’’ düşmesini istediğinizi biliyoruz. Bununla birlikte, e-posta’larınızın teslim edilebilirliği (deliverability), gönderen olarak güvenilirliğinize bağlı. Her 5 email’den 1’inin gelen kutusuna düşmediği ve bunun da potansiyel gelirinizin %20’sinde bir kayıp oluşturduğu düşünülünce, e-posta’larınızın müşterilerin gelen kutusu’na düşmesinin, markanız için büyük önem taşıdığının farkındayız. Bu yüzden size Türkiye’de danışmanlığını verdiğimiz Return Path sertifikası’ndan bahsetmek istiyoruz.

Return path sertifikası nedir?

Return Path, e-posta teslim edilebilirlik (deliverability) alanında yıllardır endüstri lideri olmayı başarmış bir firmadır.

Return path sertifikası ise, e- posta’larınızın AOL, Yahoo, Microsoft, Comcast, Cox, Cloudmark, Yandex, mail.ru, Orange gibi e-posta servis sağlayıcıları tarafından direkt ‘gelen kutusu’ na teslim edilmesini sağlayan bir sertifikadır.

2.1 milyar posta kutusuna erişim!

Dünya genelinde 2.1 Milyar posta kutusuna erişim sağlamanıza yardım eden return path sertifikası, B2B ve B2C pazarının büyük bir bölümünü kapsar. Yukarıda bahsettiğimiz, (MSN, Windows Live, Hotmail, AOL, Yahoo) e-posta servis sağlayıcılarının yanı sıra Spam Assassin, Iron Port Systems ve Barracuda Networks gibi önemli anti-spam filtreleri tarafından da kullanılır.

Return path sertifikasının özellikleri nelerdir?

 • Gelen kutusuna teslim edilebilirliği (deliverability) artırır.
 • Gelen kutusuna düşen e-posta’larınız için doğru ve kapsamlı bilgi verir.
 • Gelen kutusuna teslimatı artırmak için abone listelerinizi denetler ve temizler.
 • E-postalarınızı daha iyi tasarlayıp optimize edebilmeniz için abonelerinizin hangi platformları kullandığını, coğrafi konumlarını ve e-postalarınızı okumak için harcadıkları zaman bilgisini şirketinize sağlar.
 • Yalnızca kendi etkileşim metriklerinizi değil, rakiplerinizin sunduğu tekliflerle nasıl bir ilişki içinde olduğunuzu da gösteren veri odaklı bilgiler edinmenizi sağlar.
 • E-postalarınızın tüm aygıtlarda, e-posta istemcilerinde ve tarayıcılarda kusursuz görünmesini sağlamak için e-mail’erinize ön izleme yapmanızı sağlar ve eksiklerin nasıl düzeltileceği konusunda rehberlik eder.
 • Her bir aboneye ne kadar e-posta göndermeniz gerektiği bilgisini verir.
 • Güvenlikle ilgili sorunlarınız varsa bildirir.
 • IP’nizin sağlığıyla ilgili günlük raporların yanı sıra, yaklaşmakta olan spam bloklara yönelik uyarılar gönderir.

Return path sertifikasının sağladığı avantajlar neler?

Email pazarlama yaparken; email’lerinizin engellendiğini, SPAM olarak etiketlendiğini veya etkin olmayan gelen kutularına gönderildiğini görebilirsiniz. Kullanıcıların ‘’gelen kutusu’’ na düşmeyen bu email’ler, online itibarınıza zarar verir ve spam filtrelerde sorun yaşamanıza sebep olur.

Türkiye’de danışmanlığını verdiğimiz Return Path sertifikası ise, ‘’güvenli gönderici’’ listesinde yer almanızı sağlar ve spam filtreleri ile olan sorunları önemli ölçüde azaltır. Return Path sertifikası, bir e-posta göndereni olarak güvenilirliğinizin artmasını ve eposta’larınızın teslim edilebilirliğini (deliverability) % 40’a kadar geliştirir.

Return Path sertifikası ayrıca dünya genelinde 2,1 milyardan fazla gelen kutusuna gelişmiş bir erişim sağlar. Sertifikaya sahip olduğunuzda, Hotmail ve Yahoo gibi email servis sağlayıcılarında daha iyi bir teslim edilebilirlik deneyimi yaşarsınız.

Return path sertifikasıyla ilgili danışmanlık almak isterseniz, mümkün olan en yüksek gelen kutusu teslim edilebilirliğini sağlamanıza yardımcı olmak için biz her zaman buradayız.

Eposta pazarlamanızdan maksimum verim elde etmek için Return Path Mailing Sertifikası almak için Message34 danışmanlığı ile kolayca süreci tamamla.

Neden Return Path Sertifikasıyla Gönderim Yapmalısınız?

 • Teslim edilebilirlik:
  Sertifikalı epostalar, spam olarak işaretlenme olasılığı daha düşük olduğu için daha yüksek bir teslim edilebilirlik oranına sahiptir.
 • Güvenlik:
  Return Path, sertifikalı eposta gönderenlerin epostalarının güvenliğini artırmak için arka planda çeşitli araçlar sunar.
 • İyi İmaj:
  Return Path sertifikası, eposta gönderenlerinin müşterilerine daha güvenilir ve profesyonel bir imaj sunmasına olanak tanır.
 • İyileştirilmiş Etkileşim:
  Return Path sertifikası ile sertifikalı epostalar, daha yüksek bir açılma oranına sahip olduğu için müşteri etkileşimini iyileştirir.
 • Daha Yüksek Dönüşüm Oranları:
  Return Path sertifikası ile sertifikalı epostalar, daha yüksek bir açılma oranına sahip olduğu için dönüşüm oranlarını artırır.

Eposta pazarlamanızın teslim edilebilirliğini ve güvenliğini artırmak için Return Path Mailing Sertifikası ile danışmanlık hizmetlerimizden yararlanın.

apply

En kolay ve en güçlü eposta pazarlamaya başlamaya hazır mısın?

 • 100+ Hazır Mailing Tasarımı
 • 7/24 Destek Ekibi
 • Uzmanlarla Birlikte Raporlama
 • Kolay Liste Yönetimi
 • Return Path Danışmanlığı
 • İYS Entegrasyonu
paper-plane