İleti Yöneti Sistemi Nedir?

İleti yönetim sistemi, sms ve eposta yoluyla tüketiciden aldıkları izinleri tek bir noktadan saklayıp yönetmelerine olanak sağlayan, alıcıların da bu iletilere onay ve ret hakkının olduğu uluslararası güvenli bir veri tabanı sistemidir.

Ticari elektronik ileti gönderen tüm işletmecilerin ileti yönetim sistemine kayıt olması gerekmektedir.
Ticaret Bakanlığı tarafından yönetilen ileti yöneti sistemi web sitesine www.iys.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İYS Nasıl Çalışır?

İleti Yönetim Sistemi veritabanı ile hizmet sağlayıcıların (email ve sms gönderici firmalar) veritabanları entegre olarak çalışır. Bu şekilde alıcılara gönderilecek olan ticari elektronik iletiler, kullanıcı tarafından onaylı mı değil mi kontrolü sağlanarak alıcıya iletinin iletip iletilmeyeceğine karar verilir.

Örnek olarak hizmet sağlayıcının veritabanında yer alan bir üye bir daha email almak istemediğini belirtmesi durumunda İYS sistemine otomatik olarak bildirim gönderilerek üyenin bir daha email almak istemediği ve pasif üye konumuna getirilmesi zorunlu bir yasal bildirimdir. 

İleti Yönetim Sistemi’nin sunduğu en büyük avantajlardan biri de onay ve ret hakkınızın daimi olması. Üyeler istediği zaman ileti alıcılığından çıkabilir, istediğinde ileti almaya devam edebilir. İYS ile izin ve ret kararları günlük olarak güncelleniyor ve kaydediliyor. Üyeler; İleti Yönetim Sistemi’nde kime, ne zaman izin verdiğinizi de istediği zaman görüntüleyebilir. Ticari iletiyi almayı reddedikten sonra aynı hizmet sağlayıcı tarafından ileti almaya devam ettiğinizde ise İYS üzerinden şikayet hakkınız saklı.

Message34 sistemi tüm İYS entegrasyonlarını ve süreçleri sizin adınıza ücretsiz ve otomatik bir şekilde sağlar.

apply

En kolay ve en güçlü eposta pazarlamaya başlamaya hazır mısın?

  • 100+ Hazır Mailing Tasarımı
  • 7/24 Destek Ekibi
  • Uzmanlarla Birlikte Raporlama
  • Kolay Liste Yönetimi
  • Return Path Danışmanlığı
  • İYS Entegrasyonu
paper-plane