Gmail’e Ekleyebileceğiniz Ek Dosya Boyutu Değişti!

Dünya’nın neredeyse en popüler email servisi olan Gmail, geçtiğimiz günlerde bir değişikliğe gitti. Modern internet dünyasında, dosya boyunları gittikçe artıyor. Gmail bu duruma ayak uydurmak adına, maillere ekleyebileceğiniz dosya boyutunu yükseltti.

Bu tür bir değişiklik Gmail kullanıcılarını memnun edecek cinsten. Eskiden emaillere ekleyebileceğiniz dosya boyutu maksimum 25 MB iken, son gelen değişiklikle bu değer 50 MB seviyesine çekildi.

gmail dosya boyutu

Boyut yükseltilse de akıllara “yeterli mi?” sorusu gelmiyor değil. Çünkü bugün elimizin altındaki pek çok dosya zaten 50 MB değerinin üzerinde. Daha önceden zaten Google, bu duruma dosyaları Drive’a ekleme yöntemiyle önlem almıştı. Bildiğiniz üzere Gmail’in belirlediği dosya boyutundan fazla boyutta bir dosya eklemeye çalışırsanız, bu dosyayı Google Drive’a yükleyerek, dosyayı göndereceğiniz kullanıcıya Drive üzerinden indirmesine imkan sağlıyordu.

Ayrıca bu değişikliğin herkese gelmesinin, birkaç gün süreceği söyleniyor. Bakalım Gmail’in bu hamlesi ne gibi değişiklikleri de beraberinde getirecek.

message34.com

Gmail’e Ekleyebileceğiniz Ek Dosya Boyutu Değişti! yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.