Kullanıcılarınızın Markanıza Olan İlgisini Nasıl Korursunuz?

Müşterilerinizle diyalog halinde olmak, bazen oldukça zorlayıcı olabilir. Her zaman monoton bir şekilde aynı içerikleri göndermek kullanıcılarınızın sizden gittikçe soğumasına neden olacaktır. Email marketing dünyasında yeniliklere ve değişikliklere her zaman açık olmalısınız.

Aşağıdaki basit konu başlıklarını uygulayarak, emaillerinizdeki başarı oranınızı arttırabilirsiniz.

4. Değerli Gönderiler

Markanız adına toplu email gönderimi yaparken gözden kaçırmamanız gereken bir şey var. Kullanıcılar vakitlerini sadece onlar için faydalı olan şeylere ayırmak istiyorlar. Emaillerinizde onlara fayda sağlayacak içerikler bulundurmanız, kullanıcılarınızın hoşuna gidecektir. Bu sayede gelecekte yapacağınız, bilinirliği arttırma amaçlı gönderilerin açılma ve okunma sayısı düşüş yaşamayacaktır.

Yapacağınız gönderilerde, kullanıcılarınıza onları mutlu edecek bir şeyler vermeniz gerekmekte. Gönderdiğiniz kişiye özel %10 indirim veya herkesin ilgisini çekecek bilgi dolu, değişik içerikler günü kurtaracaktır.

3. Hedefleme

Kullanıcılara gönderi yaparken, herkesin zevkinin veya fikrinin aynı olmasını düşünmek yanlış olacaktır. Herkesin zevkleri ve ilgi duyduğu şeyler farklıdır. Bu yüzden kullanıcılarınızı kategorilere ayırarak, herkesi mutlu etme şansına sahipsiniz.

Kullanıcılarınızı nasıl kategorilere ayıracağınızı bilmiyorsanız, size tavsiye edebileceğimiz en iyi şey; test olacaktır. Kullanıcılarınızı ilk önce rastgele kategorilere ayırarak, her guruba farklı emailler göndererek tepkilerini ölçebilirsiniz. Bir süre sonra elinizdeki database’in tamamının neyden hoşlandığını öğreneceksinizdir.

2. Zamanında Gönderi

Email marketing’de gönderi yaparken zamanlama çok önemlidir. Gelecek olan olayları, resmi tatilleri, önemli günleri önceden bilip, ona göre gönderi hazırlayarak doğru bir email marketing kampanyası yapmış olursunuz.

Gün içinde veya haftanın günlerinde yapacağınız değişiklikler de sonuçlarda farklılıklara sebep olacaktır. Markanız adına en doğru günü bulmak için; cumadan veya pazartesinden gönderileri test etmeye başlayabilirsiniz. Her hafta değişik gün veya değişik saatte yapacağınız gönderilerin alacağı geri dönüşler sizlere en sağlıklı verileri verecektir.

Daha ayrıntılı bilgi için E-posta Göndermek İçin En İyi Zaman Nedir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Alakalı Olun

Markanıza en çok zararı verecek şeylerden birisi, kullanıcılarınızın gereksiz yere vaktini almaktır. Eğer yapacağınız gönderilerin markanızla alakası yoksa ve kullanıcıların vaktini gereksiz yere alacaksa, bu marka bilinirliğinizi kesinlikle arttırmayacaktır.

Göndereceğiniz gereksiz emailler, zamanla gönderileriniz açılış oranını azaltacaktır. Kullanıcılarınıza mümkünse az ama öz gönderi yapın. Bu şekilde yapacağınız gönderilerin açılma oranları her daim yüksek kalacaktır.

www.message34.com

Kullanıcılarınızın Markanıza Olan İlgisini Nasıl Korursunuz? yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.