Email Pazarlama ile müşterilerinize mail ortamında ulaşabilirsiniz. Bu sayede kurumsal kimliğinizi kullanarak ürünlerinizi sunmanız mümkün olmaktadır. Dünya’da internet üzerinden yapılan tüm sosyal yazışmaların ve sosyal platformların alt yapısında kullanılan tek ortak sistem mail sistemidir. Bu sistem ile internet ile tanışan herkes o ya da bu şekilde tanışmak zorundadır.

Mailing sistemi büyük kitlelere sesinizi duyurmak için tercih edilebilen yöntemler arasında en ucuz olanlarından biridir. Bu işi yaparken özel programlar ya da bu programlara sahip aracı şirketler ile iş yapmak mümkündür. Bunun haricinde bireysel mail hesaplarından bu tarz toplu mail gönderimi yapmak ve markanızı tanıtmak mümkün değildir. Bu tarz işler için özel olarak tasarlanmış yazılımlar belirli serverları kullanarak bu toplu gönderimleri sağlamaktadır. Aynı zamanda takip edilebilirliği yüksek bir sistem olduğu için maillerinizin amacına ulaşıp ulaşmadığını anlamak da sizin için çok zor olmayacaktır. Veri toparlama konusunda da oldukça başarılı bir metot olarak dikkat çekmektedir. Bu yüzden dünyada birçok şirket farklı dijital pazarlama metotlarını kullansa bile mail sistemlerini kullanamaya devam etmektedir.

Email Sizi Hedeflerinize Ulaştıracak Önemli Bir Araçtır

  • Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hızlı bir şekilde hedef alıcıya ulaştırmak için kullanılabilecek yöntemlerden en hızlılarından biridir. İsteğe göre şekillenebilen içerikler sayesinde çok daha net bir şekilde kendinizi müşterilerinize anlatma fırsatı bulabilir ve marka değerlerinizin anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Geleneksel medya yöntemlerinden çok daha ucuz bir yöntemdir.
  • Takip edilebilirliği kolaydır. Hangi pazarlama hamleniz ne kadar başarılı veriler ile ölçmek mümkündür. Bu şekilde size sürekli olarak müşteri profilleri ile ilgili veri akışı sağlanmasında yardımcı olur. Gelecekte düzenleyeceğiniz farklı platform kampanyaları için de bu verileri kullanmak mümkündür.
  • Planlama işlemleri otomatik olarak yapılabilmektedir. Bu da mail pazarlama işlerini diğer yöntemler ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olabilmesinde yardımcı olmaktadır.
  • Doğa dostu olan bu yöntem sayesinde geleneksel yöntemlerin yarattığı kâğıt kirliliğinden kurtulursunuz. Bunu aynı zamanda markanızın bir diğer yüzü olarak sunmanız da mümkündür.

Email Pazarlama aynı zamanda re-marketing konusunda da önemli bir araç olarak kullanılmaktadır. Eski müşterilerinize kendinizi ve markanızı hatırlatmak hem marka aidiyeti açısından, hem de müşteri memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Günümüzde pazarlama sistemi içinde müşteriler ilgi beklemektedir. İlgi gösterilmeyen müşteri size olan sadakatini kaybetmektedir. Müşteri kraldır felsefesi birçok alanda geçerliliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Mailing müşteri aidiyeti için tercih edilebilecek en iyi pazarlama araçlarından biridir. Çok yönlülüğü sayesinde zaman içinde değerini kaybetmeyecek gibi görülmektedir. Uzman şirketlerden çok ekonomik koşullar ile temin edebileceğiniz bu tarz hizmetler sayesinde siz de birinci sınıf bir pazarlama kampanyasına çok daha ekonomik koşullar ile sahip olma şansına sahipsiniz.

Email ile Pazarlama yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.