Push notification, Windows, Android, IOS ve Blackberry cihazları için geliştirilen, mobil uygulamalarda ve browserlarda bildirim çubuğu üzerine bildirim bırakmanızı sağlayan sistemdir. Birebir çevirisi “anlık bildirim” olan Push Notification, arkaplan servisi (background service) kullanılarak yapılır.

Son zamanların en ilgi çeken ve popüler abonelik sistemlerinden biri olmaya başlayan push notification, web siteleri ve markalar için oldukça etkili bir trafik yöntemi haline gelmiştir. Kullanılan tarayıcıların üzerinde küçük, popup biçiminde pencerelerin açılması ve kullanıcıların yeni içerik ve haberlerden haberdar olmasını sağlayan push notification, bir bildirim sistemi olarak tanımlanabilir. Sistem özellikle Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Bu haliyle kullanıcıları da oldukça tatmin etmektedir.

Push notification uygulamasının bir özelliği de, yüklü olan uygulamanın kapalı olduğu durumlarda dahi uygulamanın içeriğine dair kullanıcıyı bilgilendirmesidir. Bildirim ışıkları, smart phoneların titremesi ya da e-mail aldığınızda “1 yeni e-mail” uyarısı, push notification sayesinde size ulaşır. Bu özellik sayesinde yeni veriler anlık olarak kullanılabilir durumda olduğunda, sunucunuzdan mobil olan uygulamanıza bir istek gönderilir. Böylece akıllı telefonunuz üzerinde devamlı bir veri giriş-çıkışı kontrolü sağlanmaz. Bu da ram, batarya ve işlemcinizin ekonomik seviyelerde seyretmesine maksimum düzeyde yardımcı olur.

Bu yapı ile web veya mobil kullanıcılarınıza bildirimler gönderebilir; web sitenizle entegre bir yapıda olan push notification bildirimlerle tıklanma, satış ve marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Push notification aynı zamanda geniş bir ağa sahip cihaz desteği ile avantajlı bir kullanım sağlar. Reklam, anket, bildirim gibi konularda küçük ama etkili bir destek veren bu yapı, bildirim almayı kabul etmiş tüm izinli kullanıcılara ulaşır ve mutlaka bir dönüş alır.

Push notification sayesinde kurgunun tamamen size ait olduğu bildirimler gönderebilir, bilgi mesajları paylaşabilirsiniz. Hatta halihazırda varolan uygulamalarınıza push notification özelliği ekleyip, yeni kurgulamalarla yepyeni mesajlar yaratabilirsiniz. Bu yeni mesajlarınız sayesinde hedef kitlede bir farkındalık yaratmış olacak, akla gelmenizi kolaylaştıracaktır. Uygulama kullanıcıları, sizin kendileriyle sürekli olarak iletişimde olduğundan emin olup, kendilerini değerli hissedecekler.

İletişim çağında hızlı, pratik ve kullanıcı dostu yapı push notification ile iletişimde olmak çok keyifli, bir o kadar kolay!

PUSH-NOTIFICATION-HAKKINDA-DETAYLI-BİLGİ-İÇİN-SİZİ-ARAYALIM

Bu ürün ilginizi mi çekti? Hemen kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen Başvur.

Push Notification Nedir? Nasıl Kullanılır? yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.