Seo Nedir? Neden Gereklidir? (Search Engine Optimization)

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden türemiş bir kısaltmadır. Dilimize de SEO olarak giren bu kelime günümüzün en popüler kelimeleri arasında yer almaktadır…

Seo Nedir? Neden Gereklidir?

SEO Nedir? Sorusuna verebileceğimiz en net yanıt, bir markanız veya internet siteniz var ise google gibi arama motorlarında daha fazla kitleye ulaşabilmeniz amacıyla yapılan çalışmalar olarak nitelendirilebilmektedir. Sanal ortamda popülerliği artırmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ve arama motoru dostu bir siteye sahip olabilmek için SEO hayati bir öneme sahiptir.

Günümüzde iş dünyasında rekabetin artması nedeniyle önem verilen bir kavram olan SEO, ürün ve hizmetlerin tanıtımını oldukça uygun bir şekilde yapabilmek amacıyla yapılan çalışmalardır. SEO çalışmalarında amaçlanan doğal yollar ile hedef kitleye ulaşmaktır.

SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Arama motorları bu iki farklı çalışma alanında sitelerden maksimum verimlilik ve uyumluluk talep etmektedir. İşinde uzman ve tecrübeli olan SEO uzmanları site içi ve site dışı SEO çalışmalarına gereken önemi gösterdiği takdirde sanal dünyadaki başarınız kaçınılmaz olacaktır.

SEO Neden Gereklidir?

  • Ziyaretçi sayınızı artırmak için SEO gereklidir.
  • Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkabilmek için SEO gereklidir.
  • Sitenizden maksimum geri dönüşler alabilmek için SEO gereklidir.
  • Reklam performansınızı artırmak ve maliyetsiz bir şekilde reklam yapabilmek için SEO gereklidir.
  • Sitenizin değer kazanması için SEO gereklidir.
  • Kurumsal bir imaj kazanmak ve marka bilinirliğinizi artırmak için SEO gereklidir.
  • Hedef kitlenize doğrudan ulaşabilmek için SEO gereklidir.

Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları nasıl ki yeni bir mağaza açıldığından bir takım gereksinimlere ihtiyaç duyar, yeni bir site açıldığında da SEO çalışmaları bir istek değil bir ihtiyaçtır. Google SEO çalışmalarına oldukça fazla bir şekilde önem vermektedir. Kullanıcılarını yararlı içerikler ile buluşturmak isteyen Google, neredeyse 300 tane kriteri göz önüne alarak siteleri sıralamaktadır. Bu durumda doğal olarak SEO çalışmalarına verilen önemin artmasına neden oluyor.

Kısaca SEO çalışmaları neden gereklidir diye soracak olursanız, günümüzde insanlar artık boş zamanlarını parklarda veya arkadaşları ile sohbet etmek için değerlendirmiyorlar, günümüz insanı artık ya bilgisayarlarının başında ya da akıllı telefonlarında zamanlarını harcamaktadırlar. Bu durumda doğal olarak yeni bir ekonominin ortaya çıkmasına ve sanal dünyanın giderek önem kazanmasına neden olmuştur. Tüm bu nedenlerden dolayı SEO çalışmaları oldukça büyük öneme sahiptir.

www.message34.com

Seo Nedir? Neden Gereklidir? (Search Engine Optimization) yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.