Eposta Pazarlama yaparken başarıyı yakalayan kurumlar ne yapıyorlar, bunu nasıl başarıyorlar şapkadan tavşan mı çıkartıyorlar?
Tabiki de hayır.

Eposta Pazarlama’da başarıyı yakalamış kurumların hemen hemen kullandıkları yöntemler aynıdır. Bu yazımızda bu yöntemlerden bazılarına değinerek başarılı eposta pazarlaması örneklerini incelemiş olacağız.

HEDEFLEME

Listem çok kalabalık ne var ne yok ise gönderelim mantığından uzak durma dönemi artık başladı. Üyeleriniz ilgi alanlarına göre email almak istiyor. Kadın üyeleriniz traş köpüğü görmek istemiyor, erkek üyeleriniz ise kadın ayakkabısı görmekten artık sıkıldı. Ve daha kötüsü üyelik sonlandırarak üyelerinizi kaybediyorsunuz.

İlgi alanlarına göre email liste seçimini yapın ve sitenizde dolaşan üyelerinize otomatik emailler ile sepette unuttukları ürünleri, sayfanızda inceleme yaptığı ve ilgi duyduğu emailleri gönderin. Etkisini çok hızlı göreceksiniz.

Konuyla ilgili olarak Eposta Pazarlamada Segment Bazlı Email ile Tam İsabet! adlı yazımızı okumanızı öneriririz.

DOĞRU GÖNDERİ SIKLIĞINI BULMAK

Hergün gönderi yapmak daha çok satış anlamına gelmiyor emin olabilirsiniz. Eposta Pazarlama’da doğru gönderi sıklığını bulmak ve hangi gün, hangi saatte daha çok açılıyor mailing kampanyanız bunu ölçümleyerek ve deneyerek keşfedin.

En önemlisi ise üye kaydı alırken üyelerinize ne kadar sıklıkta email istediklerini sormaktan çekinmeyin. Emin olabilirsiniz üyeleriniz bunu cevaplamaktan mutluluk duyacaktır. Ayda 1 email kampanyası görmek isteyen bir üyenize ayda 4 defa email göndererek onun güvenini kaybetmeyin.

ÜYELERİNİZİN İHTİYAÇLARI İÇİN YANINDA OLMALISINIZ

Satış pazarlama odaklı çalışıyorsanız tabiki de üyelerinizin aklında olmayan bir ürünün satışa dönüşmesi sizin için bir başarı hikayesidir ve cirolarınıza katkısı büyüktür. Müşteri sadakati için üyelerinizin ihtiyaç duyduğu ürünleri anında onlara sunmak onlarda bir tebessüm ve markanıza karşı bir sadakat yaratacaktır emin olabilirsiniz.

Örnek olarak köpeği için 30 günde bir mama alan üyenize son 1 hafta kala “Dostunuzun Maması Bitmek Üzere” konulu içerik ile etkileşime girdiğinizde sizde artık başarılı bir eposta pazarlama kampanyası sürecine başlamış olacaksınız. Bunun içinde öncelikle CRM altyapınızı desteklemeniz gerekmektedir.

DOĞRU TASARIM VE KODLAMA

Eposta Pazarlama yaparken tüm eğitimlerin en başında belkide doğru mailing tasarımını öğrenmemiz gerekiyor. Doğru bir mailing tasarımı nasıl olmalıdır, boyutları nedir, yazı ve görsel oranları nasıl olmalıdır ve tabi ki nasıl kodlanmalıdır.

Bunları uzman bir ekip ile sağlamanız ve gerekirse çalıştığınız email marketing firmanızdan destek almalısınız. Tüm bu bahsi geçen konulara uymanız durumunda inboxa düşme oranlarınız artacak, okunma ve tıklama oranlarınız yükselecek ve daha önemlisi üyeleriniz full görsel yerine doğru okunabilir mailing tasarımları ile karşılaşmış olacaklar.

 

Son olarakta bir kaç tane doğru tasarım ve içeriklerle gönderilen e-posta pazarlama örnekleri inceleyelim,

BiTaksi

Eposta Pazarlama Örnekleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Greyder

Eposta Pazarlama Örnekleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Refikadan

Eposta Pazarlama Örnekleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta Pazarlama Örnekleri yazısı ilk önce Message34.com Email Marketing Sistemi üzerinde ortaya çıktı.